Головне багатство нашого краю - родючі землі і трудящі люди.
«Першими ламалися ті, хто вірив, що скоро все закінчиться, після них – ті , хто не вірив, що це колись закінчиться. Вижили ті, хто фокусувався на сьогоднішніх проблемах…»,- така формула виживання В. Франкла , всесвітньо відомого австрійського психіатра і в»язня фашистських концтаборів часів Другої світової війни.
Наше завдання сьогодні не просто вижити, а перемогти і зробити свою державу максимально комфортною для дітей, онуків і захисників, які, ми молимось і сподіваємось, повернуться у мирне життя. І оскільки держава починається із села, селища, міста – то кожного дня маємо працювати і на перемогу, і на майбутнє кожен на своєму місці і у своїй громаді.
Сьогодні, 30 травня, до нашої громади завітали представники робочої групи із Полтавської політтехніки ім. Ю.Кондратюка з метою ознайомлення із інфраструктурою громади, щоб допомогти новооржиччанам у створенні стратегії розвитку.
Наша громада знаходиться у серці Полтавщини. Головне багатство нашого краю - родючі землі і трудящі люди. А ще територія громади межує із заказником загальнодержавного значення «Червонобережжя» та гідрологічним заказником місцевого значення «Тимки». Новооржиччина багата на історичні, археологічні та природничі пам'ятки. Наша земля зберігає сліди первісної людини, скіфів, сарматів, слов'янських племен, а також праукраїнців часів Київської Русі (VI – XIII століття). Так, 12-15 тисяч років тому на правому березі річки Удай, поблизу сіл Духове і Гінці, жили кроманьйонці. На території громади знаходиться Гінцівська стоянка - перша палеолітична пам’ятка, яка була розкопана в Україні. Згодом територія Лубенщини стане місцем проживання для племен Дніпровського лісостепу,сюди ж прийдуть скіфи, кургани яких, частково зруйновані у ХVІІ столітті, досі нагадують про добу заліза на наших землях ( за 0,5 – 2,5 кілометра від села Воронинці знаходиться 7 курганів, які належать до скіфо-сарматського періоду). На початку І тисячоліття на територію сучасної Лубенщини прийдуть племена Черняхівської культури – найяскравішої культури не лише України, а й усієї Східної Європи римського часу. Зокрема поблизу уже згаданого села Воронинці було виявлено поселення черняхівської культури, датоване V-VІ ст. н. е. На території Полтавщини у VІІ – ІХ ст. жили племена сіверян, згодом ці землі ввійдуть до складу Київської Русі (Переяславське князівство). На Новооржиччині є залишки кількох давньоруських поселень. Недалеко від сучасних меж громади проходила знаменита Посульська оборонна лінія – система рукотворних оборонних валів Х – ХІІІ ст. Але більшість сіл та хуторів Новооржиччини засновані запорізькими козаками в XV – XVIII століттях на берегах річок Гнила Оржиця, Сліпорід, Удай.
З козацького коріння саме тут народився і виріс геній Василя Симененка.
То ж гості нашої громади сьогодні, крім подорожі посульським краєм, здійснили ще й подорож у часі: від часів пізнього палеоліту до сучасного скрипучого, згорьованого, але такого прекрасного світу.
Ми дякуємо полтавчанам за поради, підказки щодо перспектив розвитку громади і сподіваємось, шановні земляки-ноооржиччани, на вашу небайдужість, активність та ваші ідеї також.
Наші найкращі захисники мають повернутись у комфортну громаду, із розвиненою інфраструктурою, гарними умовами для бізнесу і мирного щасливого життя.
Свої пропозиції, ідеї, мрії озвучуйте на сайті громади та на сторінці у мережі «Фейсбук». Ми сильні своєю єдністю, креативністю і любов»ю до свого краю і України. І так- ми переможемо!