Увага. Фальсифіковані пестициди.
Увага. Фальсифіковані пестициди.
Використання пестицидів в Україні регламентовано ЗУ «Про пестициди і агрохімікати», «Про захист рослин» та низкою нормативно – правових актів. Препарати повинні входити до Переліку пестицидів і агрохімікатів дозволених до використання в Україні реєстрація, яких знаходиться у відомстві Міністерства екології.
Відповідно до ЗУ «Про пестициди і агрохімікати» - фальсифіковані пестициди і агрохімікати продукція, яка не відповідає встановленим вимогам, що висуваються до пестицидів і агрохімікатів, у тому числі вимогам щодо маркування та пакування, розміщення інформації про товар на його упаковці, або продукція на упаковці якої зареєстрований знак для товарів та послуг використано з порушенням прав власника.
За різними даними частка фальсифікату пестицидів на ринку України складає 20-30 відсотків об’єму ринку, а кількість підроблених препаратів призначених для роздрібного продажу населенню перевищує – 50 відсотків. При цьому достовірні статистичні дані щодо кількості підробок ЗЗР на ринку відсутні. Як правило підробляють ті препарати, які вже давно зарекомендували себе на ринку і користуються попитом у сільгоспвиробників та громадян. Фальсифіковані пестициди становлять особливу небезпеку, оскільки інформація про їх небезпеку відсутня. Фальсифікована продукція – це свідомо змінена (підроблена) продукція, яка має приховані властивості, інформація про, які є завідомо неповною чи недостовірною.
Негативні наслідки використання фальсифікованих засобів захисту рослин
Для виробника оригінального продукту:
-порушення прав інтелектуальної власності для товарів та послуг;
-страждає продукція фірми та препарату;
-неокупаються інвестиції у створення оригінального препарату;
Для захисту рослин в сільському господарстві та приватному секторі:
-сумнівна біологічна ефективність;
-пригнічення росту рослин, можлива повна загибель с/г культури;
Для людини і довкілля:
-негативний вплив на здоров’я;
-забруднення продуктів харчування небезпечними речовинами;
-забруднення грунту, води;
-загибель флори та фауни;
Як захистити себе від підробок:
-купувати пестициди потрібно лише у офіційних дистриб’ютерів, у спеціалізованих магазинах у відомих фірм, котрі добре себе зарекомендували на ринку пестицидів;
-постачальники ЗЗР повинні мати сертифікати відповідності на препарати , що реалізуються;
-упаковка має бути заводською а не кустарною. Особливу увагу слід звернути на наявність голограми, захисних плівок, номерів партії;
-інформація на етикетці має бути надрукована чітким шрифтом, українською мовою із зазначенням назви постачальника та його адреси в Україні, діючої речовини, назву препарату, номер партії, дата виготовлення та термін придатності, найменування фірми виробника, регламенту застосування. Етикетка повинна міцно кріпитися до упаковки.
Памятайте: підроблені пестициди і агрохімікати шкідливі для вашого здоров’я, небезпечні для довкілля, токсичні для врожаїв.
Провідний спеціаліст
відділу фітосанітарної безпеки
Лубенського районного управління
Головного Управління Держпродспоживслужби
в Полтавській області Олексій ГАЛАГАН