Новооржицька громада
Полтавська область, Лубенський район

У чому небезпека правця ?

Дата: 25.05.2022 13:34
Кількість переглядів: 274

Фото без опису

Під час війни ризик захворіти на правець істотно збільшується, адже він може виникнути через потрапляння бруду в рану або через укус тварини.

Правець вражає нервову систему і викликає сильні судоми, а смертність від нього сягає 70%. При цьому обробка антисептиками не може знешкодити бактерії.

Правець – це гостре інфекційне захворювання, викликане бактерією Clostridium tetani. Воно характеризується ураженням нервової системи і нерідко становить небезпеку для життя. Найчастіше на правець хворіють у весняно-осінній період, коли під час сільськогосподарських і будівельних робіт збільшується вірогідність травми шкірних покривів і забруднення ранових поверхонь землею.

Спори правця дуже стійкі і розвиваються в умовах відсутності кисню. Вони витримують нагрівання до 80 градусів протягом години, у висушеному вигляді без доступу світла зберігаються до 10 років, а спори навіть при кип’ятінні протягом 30-60 хвилин гинуть не в 100% випадків.

Шляхи інфікування

Правцем можна інфікуватись:
 – при пошкодженні шкіри та слизових оболонок;
 – внаслідок травмування гострими предметами, уламками деревини.

Захворюваність на правець безпосередньо залежить від ступеня обсіменіння ґрунту спорами збудників, а також від рівня травматизму. Найнебезпечнішийсільськогосподарський та побутовий травматизм, які пов’язані з забрудненням рани ґрунтом. Сприйнятливість людей до захворювання висока, і ризик зростає, якщо в рані створюються анаеробні умови.

Захист від захворювання

Єдиний спосіб захиститися від правцяце вакцинація. З початку року до 1 червня в Україні вакциновано лише 31,6% дітей до 1 року від правця. Якщо ви пропустили необхідні щеплення за Календарем, поспішіть їх надолужити. Вакцина від дифтерії та правця безоплатна.

Календар щеплень визначає оптимальний вік і проміжки часу для введення вакцин. Тому для найкращого захисту варто робити щеплення вчасно. Вакцинація необхідна, навіть якщо ви хворіли, оскільки імунітет після захворювання не триває все життя, і є ймовірність повторного зараження.

Симптоматика

Симптоми захворювання можуть з’явитися у строк від 3-го до 21-го дня після зараження. Це зокрема: головний біль, спазми м’язів обличчя, підвищення температури та надмірне потовиділення, м’язові спазми (часто в шлунку), болісна напруга у всьому тілі, проблеми з ковтанням, зміна артеріального тиску та прискорене серцебиття, неконтрольоване/мимовільне скорочення мускулатури голосових зв’язок (ларингоспазм), ламкість кісток, ускладнення дихання.

За появи перших симптомів правця слід негайно звернутися до лікаря, адже ця хвороба може призвести до смерті. Бережіть себе та будьте здорові!

 

Лубенське районне управління ГУ ДПСС в Полтавській області


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь