рішення селищної ради №18 «Про порядок проведення громадського обговорення кандидатури (громадських слухань, зборів громадян, інших форм консультацій з громадськістю) старости Новооржицької селищної ради.»
Скликання: | 8 скликання |
Сесія: | 15 сесія восьмого скликання |
Тип документу: | рішення селищної ради |
Дата прийняття: | 22.09.2021 |
Дата оприлюднення: | 01.11.2021 |
Номер документу: | 18 |
Назва документу: | Про порядок проведення громадського обговорення кандидатури (громадських слухань, зборів громадян, інших форм консультацій з громадськістю) старости Новооржицької селищної ради. |
Прикріплені файли: |
|
НОВООРЖИЦЬКА СЕЛИЩНА РАДА
ЛУБЕНСЬКОГО РАЙОНУ ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
П’ятнадцята сесія восьмого скликання
РІШЕННЯ
22 вересня 2021 року № 18
Про порядок проведення громадського обговорення кандидатури (громадських слухань, зборів громадян, інших форм консультацій з громадськістю) старости Новооржицької селищної ради.
Керуючись статтею 541 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», селищна рада
ВИРІШИЛА:
1.Затвердити порядок проведення громадського обговорення кандидатури (громадських слухань, зборів громадян, інших форм консультацій з громадськістю) старости Новооржицької селищної ради.
2.Контроль покласти на постійну комісію Новооржицької селищної ради з питань прав людини, законності, депутатської діяльності, етики та регламенту.
Селищний голова Анатолій ТІТЕНКО
Додаток
до рішення п’ятнадцятої сесії Новооржицької селищної ради восьмого скликання від 22.09.2021 р. № 18
ПОРЯДОК
проведення громадського обговорення кандидатури
(громадських слухань, зборів громадян, інших форм
консультацій з громадськістю) старости Новооржицької
селищної ради
1.Порядок проведення громадського обговорення (громадських слухань, зборів громадян, інших форм консультацій з громадськістю), кандидатури старости Новооржицької селищної ради (далі – порядок) розроблений відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» зі змінами.
2.Цей порядок визначає основні вимоги до організації і проведення громадського обговорення (громадських слухань, зборів громадян, інших форм консультацій з громадськістю), кандидатури старости Новооржицької селищної ради).
3.Проведення консультацій(громадських слухань, зборів громадян, інших форм обговорення з громадськістю), проведеного у межах відповідного старостинського округу, повинне сприяти налагодженню системного діалогу Новооржицької селищної ради і громадськості, підвищенню якості підготовки та прийняття рішень з питання затвердження старости з урахуванням думки громадськості.
- Громадське обговорення (громадських слухань, зборів громадян, інших форм консультацій з громадськістю), проводиться з метою залучення громадян до участі в обговоренні кандидатури старости, надання можливості для їх вільного доступу до інформації про кандидатів на старосту, а також забезпечення гласності, відкритості та прозорості в діяльності Новооржицької селищної ради.
І.Кандидати на посаду старости
1.Кандидатура старости вноситься на громадське обговорення (громадські слухання, збори громадян, інші форми консультацій з громадськістю ), Новооржицької селищним головою та вважається погодженою з жителями відповідного старостинського округу, якщо в результаті громадського обговорення отримала таку підтримку у старостинському окрузі:
- з кількістю жителів до 1500 - більше 20 відсотків голосів жителів від загальної кількості жителів відповідного старостинського округу, які є громадянами України і мають право голосу на виборах ;
- з кількістю жителів від 1500 до 10 тисяч - більше 17 відсотків голосів жителів від загальної кількості жителів відповідного старостинського округу, які є громадянами України і мають право голосу на виборах.
1.1 Кандидатами на старосту вважаються громадяни України, які особисто подали на ім’я селищного голови відповідну заяву. До заяви, в обов’язковому порядку, додається автобіографія, копія паспорта громадянина України. До заяви також можуть бути додані інші документи, які кандидат на посаду старости вважає за потрібні. Відповідні документи подаються головному спеціалісту сектору юридичного, організаційного та кадрового забезпечення виконкому селищної ради на протязі 01.11.2021р. .
ІІ.Організація і проведення громадського обговорення
(громадських слухань, зборів громадян, інших форм консультацій з
громадськістю)
2.1 Організацію і проведення громадського обговорення(громадських слухань, зборів громадян, інших форм консультацій з громадськістю), забезпечує Новооржицької селищна рада.
2.2 Консультації відбуваються шляхом проведення опитування громадян
щодо погодження кандидатур старости.
-
- Для проведення консультації з громадськістю щодо кандидатури старости відповідного старостинського округу розпорядженням Новооржицької селищного голови утворюється відповідна комісія (далі – комісія).
- До складу комісії включаються представники виконкому Новооржицької селищної ради, представники від кандидата на старосту.
- Засідання комісії проводяться в міру необхідності та вважаються правомочними за присутності 2/3 складу комісії.
- Рішення комісії є протокольним та вважаються прийнятим, якщо за нього проголосували половина та більше від присутніх членів комісії. У разі рівної кількості голосів голос голови комісії є вирішальним. Протокол комісії підписується головою та усіма присутніми членами комісії.
- З метою організації та проведення засідань комісії, в роботі комісії можуть приймати участь працівники апарату селищної ради чи її виконавчих органів без права голосу.
ІІІ. Проведення опитування громадян
(громадських слухань, зборів громадян, інших форм консультацій з громадськістю)
3.1 Громадське обговорення (опитування) проводиться у два етапи:
І етап - визначення в старостинському окрузі рівня підтримки запропонованої кандидатури старости.
ІІ етап - громадські слухання щодо підтримки запропонованої кандидатури старости.
3.2. Інформація про дату, час та місце проведення Громадського обговорення публікується на офіційному веб-сайті Новооржицької селищної ради, в соціальній мережі «Фейсбук» та розміщується на інформаційних стендах в населених пунктах старостинського округу не пізніше, як за 3 (три) дні до встановленої дати їх проведення.
3.3. Визначення рівня підтримки проводиться шляхом опитування жителів відповідного старостинського округу.
3.3.1. Час та місце проведення опитування визначається організаційним комітетом.
3.3.2. Опитування жителів відповідного старостинського округу проводиться у формі заповнення підписних листів на підтримку кандидатури старости, що повинен містити інформацію про учасника опитування із зазначенням його прізвища, власного імені (усіх власних імен) та по батькові (за наявності), числа, місяця і року народження, серії та номера паспорта громадянина України (тимчасового посвідчення громадянина України - для осіб, недавно прийнятих до громадянства України), що засвідчується підписом таких учасників.
3.3.3. Громадське обговорення передбачає голосування за кандидатуру. Кандидатура старости вважається погодженою з жителями відповідного старостинського округу, якщо в результаті громадського обговорення (громадських слухань) отримала таку підтримку у старостинському окрузі:
з кількістю жителів до 1500 – більше 20 відсотків голосів жителів від загальної кількості жителів відповідного старостинського округу;
з кількістю жителів від 1500 до 10 тисяч – більше 17 відсотків голосів, які є громадянами України і мають право голосу на виборах;
3.3.4. За результатами проведеного громадського обговорення кандидатури старости складається протокол, який має містити такі відомості:
дата (період) і місце проведення громадського обговорення,
кількість жителів відповідного старостинського округу, які є громадянами України і мають право голосу на виборах,
відомості про кандидатуру старости,
кількість учасників громадського обговорення, які підтримали відповідну кандидатуру, із зазначенням прізвища, власного імені (усіх власних імен) та по батькові (за наявності), числа, місяця і року народження, серії та номера паспорта громадянина України (тимчасового посвідчення громадянина України – для осіб, недавно прийнятих до громадянства України), що засвідчується підписом таких учасників.
3.4. Громадські слухання є завершальним етапом проведення громадського обговорення ( опитування , консультацій ).
3.4.1. Громадські слухання проводяться протягом 2-х тижнів після завершення опитування жителів відповідного старостинського округу у вихідний або неробочий день.
3.4.2. Час та місце проведення громадських слухань визначаються організаційним комітетом.
3.4.3. Під час проведення громадських слухань проводиться засідання оргкомітету, яке протоколюється.
3.4.4. Громадяни старостинського округу, які не змогли взяти участь в опитуванні, мають право підписати підписні листи під час громадських слухань.
4. Встановлення та оприлюднення результатів громадського обговорення
4.1.Підписні листи на підтримку кандидатури старости є частиною протоколу і додаються до нього.
4.2. Оприлюднення підсумків громадського обговорення здійснюється шляхом опублікування на офіційному веб-сайті Новооржицької селищної ради протоколу.
5. Прикінцеві положення
5.1. Зміни та доповнення до цього Порядку вносяться відповідним рішення селищної ради.
5.2. Питання щодо проведення громадського обговорення, не врегульовані цим Порядком, регулюються відповідно до вимог чинного законодавства України.
5.3. За результатами громадського обговорення селищний голова вносить на розгляд селищної ради проєкт рішення щодо затвердження старости у відповідному старостинському окрузі.
5.4 Кандидатура старости відповідного старостинського округу, не підтримана селищною радою, не може бути повторно внесена для затвердження в цьому старостинському окрузі протягом поточного скликання відповідної селищної ради.
Секретар селищної ради Алла СКРИПНИК