Новооржицька громада
Полтавська область, Лубенський район

рішення селищної ради №12 «Про створення КОМУНАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ «САДИБА – МУЗЕЙ В. СИМОНЕНКА» НОВООРЖИЦЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ та затвердження Статуту»

Кількість переглядів: 58
Скликання: 8 скликання
Сесія: 46 сесія восьмого скликання
Тип документу: рішення селищної ради
Дата прийняття: 22.11.2023
Дата оприлюднення: 29.11.2023
Номер документу: 12
Назва документу: Про створення КОМУНАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ «САДИБА – МУЗЕЙ В. СИМОНЕНКА» НОВООРЖИЦЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ та затвердження Статуту
Прикріплені файли:

                                                                                                            

                                                               Фото без опису

НОВООРЖИЦЬКА СЕЛИЩНА РАДА

ЛУБЕНСЬКОГО РАЙОНУ ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Сорок шоста сесія восьмого скликання

 

 

Р І Ш Е Н Н Я

                 

22 листопада 2023 року                                                                               12

 

Про створення КОМУНАЛЬНОГО

ЗАКЛАДУ «САДИБА – МУЗЕЙ В. СИМОНЕНКА»  НОВООРЖИЦЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ та затвердження Статуту

 

 

        Відповідно до ст. ст. 25, 26, 59, 73 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Закону  України «Про культуру», «Про музеї та музейну справу», Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань», з метою  вивчення, збереження, примноження та популяризації            культурної спадщини, придметів та музейної колекції, залучення громадян до надбань національної та місцевої культурної спадщини Новооржицької територіальної громади, селищна рад

 В И Р І Ш И Л А:

1. Створити юридичну особу публічного права – КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД «САДИБА – МУЗЕЙ В. СИМОНЕНКА» НОВООРЖИЦЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ.

2. Визначити місцезнаходження КОМУНАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ «САДИБА – МУЗЕЙ В. СИМОНЕНКА» НОВООРЖИЦЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ

за адресою: 37523, Полтавська область, Лубенський район, село Біївці, вулиця Симоненка, будинок 119

3. Затвердити статут КОМУНАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ «САДИБА – МУЗЕЙ   В. СИМОНЕНКА» НОВООРЖИЦЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ

 (Додаток 1).

4. Визначити, що органом, за яким закріплено функції управлінням Закладом є відділ освіти, молоді, спорту, культури і туризму виконавчого комітету Новооржицької селищної ради.

5. Директору КОМУНАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ «САДИБА – МУЗЕЙ   В. СИМОНЕНКА» НОВООРЖИЦЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ здійснити подачу документів для державної реєстрації новоствореної юридичної особи публічного права КОМУНАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ «САДИБА – МУЗЕЙ   В. СИМОНЕНКА» НОВООРЖИЦЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань».

 6. Контроль за виконанням цього рішення покласти на начальника відділу освіти, молоді, спорту, культури і туризму виконавчого комітету Новооржицької селищної ради (А.В.Пилипенко) та постійну комісію з питань комунальної власності, інфраструктури, транспорту, житлово-комунального господарства, земельних відносин, будівництва, архітектури та просторового планування, збереження навколишнього природного середовища, освіти, культури, охорони  здоровя, фізичного виховання  та соціальної політики .

 

Селищний   голова                                                              Анатолій ТІТЕНКО

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток

до рішення сорок шостої сесії

восьмого скликання Новооржицької селищної ради

22 листопада 2023 року №12

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

СТАТУТ

КОМУНАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ

«САДИБА-МУЗЕЙ В. СИМОНЕНКА»

 

 

 

 

 

 

 

 

с. Біївці

2023 рік

 

1. Загальні положення

 

1.1. Садиба-музей Василя Симоненка (далі -Музей) – комунальний заклад культури, заснований Новооржицькою селищною радою Полтавської області Лубенського району (далі - Засновник), є підзвітним і підконтрольним селищній  раді та її виконавчому комітету, селищному голові та відділу освіти, молоді, спорту, культури і туризму виконавчого комітету Новооржицької селищної ради. (далі – відділ ОМСКТ)

     1.2. Музей – культурно-освітній заклад, створений для вивчення, збереження, використання та популяризації музейних предметів і музейних колекцій з просвітницькою метою, залучення громадян до надбань культурної спадщини.

     1.3. Власником майна  Музею є Новоржицька територіальна громада в особі Новооржицької селищної ради, яка забезпечує функціонування Музею.

     1.4. Музей у своїй діяльності керується Конституцією України, Законами України «Про культуру», «Про музеї та музейну справу», «Про охорону культурної спадщини», Указами  Президента України,  актами Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України, Міністерства культури та інформаційної політики України, рішеннями Полтавської обласної ради та розпорядженнями голови Полтавської обласної державної адміністрації, наказами департаменту культури, молоді та спорту Полтавської обласної державної адміністрації, рішеннями Новооржицької селищної ради та її виконавчого комітету,  розпорядженнями селищного  голови, наказами відділу ОМСКТ Новооржицької  селищної ради, іншими нормативно-правовими актами та цим Статутом.

     1.5.Процес діяльності та ведення діловодства Музею проводиться державною мовою.

     1.6. Юридична адреса: вул. Симоненка, 119 с. Біївці, Лубенський район, Полтавська область, 37523.

     1.7. Найменування:

Повне найменування: Комунальний заклад «Садиба-музей В. Симоненка» Новооржицької селищної ради.

Скорочене найменування: садиба-музей В. Симоненка.

     1.8. Музей за  профілем є літературний, вид – місцевий.

     1.9. Музей не підлягає приватизації, перепрофілюванню або використанню не за призначенням.

 

ІІ. Мета та  основні  завдання

         

2.1. Музей проводить культурно-виховну та культурно-просвітницьку роботу.

2.2. Основною метою Музею є:

          - збирання, дослідження, облік, зберігання, експонування і пропагування матеріалів про життєвий шлях, літературну і громадську діяльність Василя Симоненка;

- залучення громадян до надбань національної і світової історико-культурної спадщини, сприяння відродженню національної свідомості народу, підвищення культурного рівня населення;

          - забезпечення загальної доступності до  інформації і культурних цінностей, що збираються і зберігаються у Музеї;

          - реалізація прав   Новооржицької територіальної громади (далі – НТГ) на музейне обслуговування та залучення до надбань культурної спадщини;

2.3. Основними напрямами діяльності Музею є:

2.3.1. Культурно-освітній:

          - виховання почуття патріотизму та національної гідності у населення НТГ;

          - організація та проведення заходів з краєзнавчої, культурно-просвітницької тематики, з урахуванням національних, професійних, ділових, освітніх та інших особливостей:  тематичні та оглядові екскурсії по експозиціях, майстер-класи, дні відкритих дверей, музейні свята, лекції різноманітної тематики, музейні фестивалі, зустрічі-спілкування, уроки в музеї;

- співпраця з музеями району та  області, України, зарубіжжя; закладами культури, освіти; товариствами, творчими організаціями;               

           - участь у розробці і реалізації регіональних і місцевих програм розвитку музейної справи, в тому числі музею Василя Симоненка;

           - використання прилеглої території для організації масових заходів.

2.3.3. Комплектування музейних зібрань: збір, вивчення, експонування, облік, зберігання та популяризація матеріалів, що стосуються життя, літературної і громадської діяльності Василя Симоненка, а також  пам’яток історії, культури, предметів побуту часів мешкання в садибі.

          2.3.4. Експозиційний: створення експозицій відповідно тематико-експозиційного плану, організація та проведення стаціонарних виставок архівного матеріалу.

          2.3.5. Фондовий: здійснення обліку, інвентаризації, реставрації, організації збереження та охорони музейних предметів, що зберігаються в  колекції музею Василя Симоненка.

          2.3.6. Видавничий: видання та розповсюдження краєзнавчих, наукових, популярних видань, що стосуються життя, літературної, видавничої, дослідницької та громадської діяльності поета.

           2.3.7. Виставковий: організація, презентація та проведення виставок і експозицій образотворчого, декоративно-прикладного мистецтв тощо.

            2.3.8. Участь Музею у міжнародному культурному співробітництві здійснюється у встановленому порядку відповідно до чинного законодавства України та міжнародних договорів України.

          2.3.9. Надання платних послуг здійснюється згідно з чинним законодавством України.

          2.4. Передача музейних предметів і музейних колекцій Музейного фонду на тимчасове зберігання іншим музеям, юридичним і фізичним особам у межах України здійснюється за згодою адміністрації Музею, за погодженням відділу ОМСКТ.

            2.5. Вивезення пам'яток Музейного фонду України за межі України забороняється, крім випадків тимчасового їх перебування за кордоном з дозволу профільного міністерства  для експонування на виставках або реставрації з обов'язковим їх страхуванням.

 

ІІІ. Порядок управління та структура Музею

 

3.1. Музей підпорядкований  безпосередньо відділу ОМСКТ Новооржицької селищної ради.

3.2. Керівництво роботою Музею здійснює директор, який вільно володіє державною мовою, має вищу освіту та стаж роботи в галузі культури.

3.3. Директор Музею призначається та звільняється з посади начальником відділу ОМСКТ , узгоджуються відповідальність сторін, умови матеріального забезпечення і організації роботи керівника.

          3.4. Директор Музею:

 - визначає, планує, здійснює і координує всі види діяльності Музею та несе  відповідальність за його діяльність;

          - забезпечує належний облік і збереження  музейного фонду;

- забезпечує дотримання режиму робочого часу, відпочинку, правил охорони праці, техніки безпеки, протипожежної безпеки, санітарної гігієни, виробничої дисципліни працівниками Музею на підставі діючих нормативно-правових актів України;

          - затверджує правила внутрішнього трудового розпорядку закладу, посадові інструкції та інші документи, згідно повноважень;

- несе відповідальність за виконання покладених на заклад завдань, результати фінансово-господарської діяльності, стан і збереження майна, переданого в оперативне управління Музею;

- представляє Музей в державних установах і громадських організаціях.

 

ІV. Майно, фінансово-господарська  діяльність Музею

 

4.1. Майно Музею складається з основних та допоміжних фондів, а також інших цінностей, вартість яких відображається  на його балансі. Фондова колекція Музею, зберігається, обліковується, використовується та формується згідно з Законом України «Про музеї та музейну справу».                          

          4.2. Музей фінансується з бюджету селищної територіальної громади у межах асигнувань, передбачених на утримання Музею.

          4.3. Фінансування Музею може здійснюватися також за рахунок додаткових  джерел фінансування, не заборонених законодавством України:

            - благодійних (добровільних) внесків, пожертв, грантів і дарунків, товарів і послуг від юридичних та фізичних осіб, інших надходжень, не заборонених чинним законодавством України.

          4.4. Кошти, що отримуються від платних послуг зараховуються у спеціальний фонд, є коштами  відділу ОМСКТ і використовуються за призначенням відповідно вимог чинного законодавства України.

          4.5. На території музею можуть бути виділені зони:

          - експозиційна – для демонстрування музейних предметів;

          - рекреаційна – для відпочинку відвідувачів музею та їх обслуговування, проведення мистецьких та культурно-освітніх заходів.

          4.6. Музей здійснює користування земельною ділянкою відповідно до мети своєї діяльності. На території земельної ділянки, що відведена для закладу, забороняється діяльність, яка може негативно вплинути на стан зберігання зібрання.

           4.7. Ведення бухгалтерського обліку Музею здійснюється  централізованою бухгалтерією відділу ОМСКТ Новооржицької селищної  ради.

          4.8. Музей виконує заходи по цивільній обороні та протипожежній безпеці згідно з чинним законодавством України.

 

V. Формування, зберігання та облік музейного фонду

 

          5.1. Формування музейного фонду здійснюється шляхом:

          - придбання музейних предметів, витворів мистецтва та документів за рахунок коштів  бюджету  селищної територіальної громади;

           - передачі Музею у встановленому порядку скарбів, предметів та документів, виявлених під час етнографічних, науково-природничих та інших експедицій, будівельних, ремонтних або реставраційних робіт,

          - безкоштовної передачі  Музею предметів, витворів мистецтва, приладів та документів підприємствами, установами, організаціями і громадянами;

          - передачі Музею предметів, витворів мистецтва та документів, конфіскованих згідно з чинним законодавством України;

          - поповнення музейного зібрання в інший спосіб, що не суперечить чинному законодавству України.

           5.2. Музейний облік здійснюється шляхом ведення фондово-облікової документації (у тому числі в електронному вигляді).

          5.3. Знищення музейних предметів, музейних колекцій та предметів музейного значення не допускається.

          5.4. Музейні предмети не підлягають приватизації та не можуть бути предметом застави.

           5.5. Вилучення у Музею його фонду та іншого закріпленого за ним майна може здійснюватися лише у випадках, передбачених чинним законодавством України.

VI. Заключні положення

 

          6.1. Створення, реорганізація та ліквідація Музею здійснюється  відповідно до чинного законодавства України.

          6.2. Зміни та доповнення до Статуту, що оформлюються у вигляді нової редакції, реєструються  у  відповідності  до  чинного  законодавства України та  набувають  чинності  з дня  їх   державної  реєстрації.

 

 

Секретар селищної  ради                                                         Алла СКРИПНИК


« повернутися до всіх документів

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь