Новооржицька громада
Полтавська область, Лубенський район

рішення селищної ради №4 «Про затвердження Положення про порядок найменування або перейменування вулиць, провулків, площ, парків, скверів та інших об’єктів, розташованих на території Новооржицької селищної територіальної громади»

Кількість переглядів: 43
Скликання: 8 скликання
Сесія: 42 сесія восьмого скликання
Тип документу: рішення селищної ради
Дата прийняття: 10.08.2023
Дата оприлюднення: 17.08.2023
Номер документу: 4
Назва документу: Про затвердження Положення про порядок найменування або перейменування вулиць, провулків, площ, парків, скверів та інших об’єктів, розташованих на території Новооржицької селищної територіальної громади
Прикріплені файли:

НОВООРЖИЦЬКА СЕЛИЩНА РАДА

ЛУБЕНСЬКОГО РАЙОНУ ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Сорок друга сесія восьмого скликання

Р І Ш Е Н Н Я

 

смт Новооржицьке                                              

 

10 серпня 2023 року                                                                                           № 4

 

 Про затвердження Положення про порядок найменування або перейменування вулиць, провулків, площ, парків, скверів та інших об’єктів, розташованих на території Новооржицької селищної територіальної громади

Керуючись статями 19, 144 Конституції України, статтями 10, 25, 26, пунктом 3 частини четвертої статті 42, частиною шістнадцять статті 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Законом України «Про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій», відповідно до Порядку проведення громадського обговорення під час розгляду питань про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності, які за ними закріплені, об'єктам права власності, які належать фізичним особам, імені (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 жовтня 2012 року № 989, з метою впорядкування розгляду питань щодо найменування (перейменування) вулиць, провулків, площ, парків, скверів та інших об’єктів, розташованих на території громади, селищна рада

В И Р І Ш И Л А:

1.Затвердити Положення про порядок найменування або перейменування вулиць, провулків, площ, парків, скверів та інших об’єктів, розташованих на території Новооржицької селищної територіальної громади (далі - Положення), що додається.

2.Комісії з найменування та перейменування вулиць, провулків, площ, скверів та інших об’єктів на території Новооржицької селищної територіальної громади у своїй роботі керуватися цим Положенням.

3. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію з питань прав людини, законності, депутатської діяльності, етики, регламенту ради та засобів масової інформації.

Cелищний голова                                                                   Анатолій ТІТЕНКО  

 

ЗАТВЕРДЖЕНО

Рішення сорок другої сесії

восьмого скликання

Новооржицької селищної ради

 

10 серпня 2023 р. № 4

 

 

ПОЛОЖЕННЯ

про порядок найменування та перейменування вулиць, провулків, площ, парків, скверів та інших об’єктів, розташованих на території Новооржицької селищної територіальної громади

 

  1. Загальні положення

 

1.1. Положення про найменування та перейменування вулиць, провулків, площ, парків, скверів та інших об’єктів топоніміки на території Новооржицької селищної територіальної громади (далі – Положення) розроблене з метою впорядкування механізму розгляду питань щодо найменування та перейменування вулиць, провулків, площ, скверів та інших об’єктів (надалі – Об’єкти топоніміки) на території Новооржицької селищної  територіальної громади.

1.2. Це Положення визначає умови і порядок найменування та перейменування об’єктів топоніміки на території населених пунктів Новооржицької селищної територіальної громади (далі – Територіальна громада).

1.3. У цьому Положенні наведені нижче терміни вживаються у такому значенні:

об’єкти топоніміки – вулиці, провулки, площі, парки, сквери та інші об’єкти, які розташовані на території громади;

вулиця  – смуга території, обмежена геодезично фіксованими червоними лініями, яка призначена для руху транспортних засобів та/або пішоходів, з усіма розташованими в її межах спорудами та інженерними мережами – складовими елементами вулиці;

провулок – незначна за шириною вулиця, визначена габаритом та обмежена двома вулицями або однією із вулиць, для обслуговування забудови шляхом забезпечення транспортного проїзду та пішохідного проходу;

площа – велика спеціально незабудована територія в населеному пункті, визначена містобудівною документацією для виконання спеціалізованих функцій містобудівної діяльності, в тому числі для організації проведення масових заходів культурного призначення громади;

парк – упорядкована й озеленена територія, що є самостійним архітектурно-організаційним комплексом, в межах якого забезпечується короткочасний відпочинок населення;

сквер – упорядкована й озеленена територія, яка є елементом архітектурно-художнього оформлення населеного пункту, відповідно до Генплану населеного пункту визначена червоними лініями із закріпленням їх на місці геодезичними фіксованими знаками, в межах якої забезпечується короткочасний відпочинок населення;

ініціатива про найменування/перейменування об’єкту топоніміки – письмовий документ, що є підставою для початку розгляду питання про присвоєння назви конкретно визначеному об’єкту топоніміки на території Новооржицької селищної територіальної громади;

пропозиція щодо найменування/перейменування об’єкту топоніміки (далі пропозиція) – звернення з питання найменування/перейменування об’єкту топоніміки, в якому викладено один або декілька варіантів найменування/перейменування цього об’єкту, чи запропоновано залишити існуючу назву.

 

2. Найменування або перейменування об’єктів топоніміки

2.1. Найменування та перейменування об’єктів топоніміки на території Новооржицької селищної територіальної громади здійснюється з метою задоволення потреб громади в однаковому розумінні і використанні назв вулиць, провулків, площ, скверів та інших об'єктів, розташованих на території територіальної громади, а також з метою закріплення місцевих топонімів, увічнення пам'яті фізичних осіб, назв ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій, пов'язаних з історією України  та територіальної громади.

2.2. Найменування та перейменування об’єктів топоніміки проводиться з обов’язковим врахуванням загальних інтересів територіальної громади, а також географічних, історичних, топонімічних, культурних та інших особливостей об’єктів топоніміки, які планується найменувати та перейменувати.

2.3. При найменуванні та перейменуванні об’єктів топоніміки не допускається повторення вже існуючих назв інших об’єктів топоніміки, які знаходяться у межах одного населеного пункту територіальної громади.

2.4. Імена фізичних осіб присвоюються з метою увічнення пам’яті про осіб, які:

2.4.1. Внесли вагомий вклад у боротьбу за незалежність, розбудову Української держави, підтримання міжнародного миру і безпеки, зміцнення міжнародного авторитету України.

2.4.2. Здійснили героїчний вчинок, звершення в ім’я Батьківщини.

2.4.3. Зробили значний особистий внесок у розвиток науки, освіти, культури та інших сфер суспільного життя.

2.5. Об’єктам топоніміки ім’я фізичної особи присвоюється лише після її смерті.

2.6. У разі якщо у фізичної особи, ім’я якої пропонується присвоїти об’єкту топоніміки, є родичі (діти, вдова, вдівець, а у разі якщо їх немає – батьки, рідні брати та сестри), додається також їх письмова згода на присвоєння імені.

2.7. Назви ювілейних та святкових дат, назви і дати історичних подій присвоюються з метою:

2.7.1. Популяризації видатних фактів історії України, що відображають звершення та надбання в ім’я України.

2.7.2. Формування історичної свідомості українського народу.

2.7.3. Сприяння розвитку науки, літератури, архітектури, мистецтва та інших сфер суспільного життя.

2.8. Об’єктам топоніміки присвоюються імена тих фізичних осіб, назви ювілейних та святкових дат, назви і дати історичних подій, які пов’язані з об’єктами топоніміки, яким ці імена та назви присвоюються.

2.9. Імена фізичних осіб, назви ювілейних та святкових дат, назви і дати історичних подій присвоюються об’єктам топоніміки лише після проведення громадського обговорення.

2.10. У назвах об’єктів топоніміки не можуть згадуватися діячі тоталітарної доби, антидержавних спрямувань, російські або радянські назви.

2.11. Ініціаторами найменування або перейменування об’єкту топоніміки можуть бути:

2.11.1. виконавчий комітет селищної ради;

2.11.2. селищний голова;

2.11.3. постійна депутатська комісія селищної ради;

2.11.4. громадські організації, установи, організації, підприємства, органи самоорганізації населення;

2.11.5. жителі Новооржицької селищної територіальної громади (громадяни України).

2.12. Якщо ініціатором найменування або перейменування об’єкту топоніміки виступає виконавчий комітет селищної ради, то ініціатива про найменування або перейменування об’єкту топоніміки оформлюється рішенням виконавчого комітету селищної ради.

2.13. Якщо ініціатором найменування або перейменування об’єкту топоніміки виступає селищний голова, то ініціатива про найменування або перейменування об’єкту топоніміки оформлюється розпорядженням селищного голови.

2.14. Якщо ініціатором найменування або перейменування об’єкту топоніміки виступає постійна депутатська комісія селищної ради, то ініціатива про найменування або перейменування об’єкту топоніміки оформлюється протоколом постійної депутатської комісії, який підписується членами постійної комісії, які були присутні на засіданні, де прийнято відповідне рішення.

2.15. Якщо ініціатором найменування або перейменування об’єкту топоніміки виступає громадська організація, установа, організація, підприємство, орган самоорганізації населення, то ініціатива про найменування або перейменування об’єкту топоніміки оформлюється листом за підписом керівника та скріплюється печаткою (за наявності).

2.16. Якщо ініціатором найменування або перейменування об’єкту топоніміки виступають жителі Новооржицької селищної територіальної громади, то ініціатива про найменування або перейменування об’єкту топоніміки оформлюється листом за підписом не менше ніж 10 членів територіальної громади із зазначення адрес їх проживання та особистих підписів.

2.17. Ініціатива про найменування або перейменування об’єкту топоніміки може містити:

2.17.1. Найменування суб’єкта, який підготував звернення із зазначенням адреси та контактних даних;

2.17.2. Протокол засідання (зборів) громадської організація, установа, організація, підприємство, органу самоорганізації населення про ініціювання звернення щодо перейменування або найменування об’єкту топоніміки.

2.17.3. Пояснювальну записку з обґрунтуванням необхідності та доцільності найменування або перейменування об’єкту топоніміки.

2.17.4. Інформаційну довідку на імена фізичних осіб, які присвоюються з метою увічнення пам’яті про осіб, назви ювілейних та святкових дат, назви і дати історичних подій визначених у пункті 2.4 та 2.7 Порядку.

2.17.5. Перелік документів, що додаються до ініціативи про найменування та перейменування.

2.18. Ініціатива про найменування та перейменування об’єкту топоніміки може одночасно містити пропозицію щодо варіанту нової назви цього об’єкту.

2.19. Врахування громадської думки населення та глибокого фахового вивчення і підготовки питань з найменування та перейменування об'єктів топоніміки здійснюється шляхом проведення громадського обговорення та засідання комісії з найменування та перейменування назв вулиць, провулків, площ, скверів та інших об’єктів на території Новооржицької селищної територіальної громади відповідно до вимог розділу 3 та 4 Положення.

 

3. Порядок проведення громадського обговорення під час розгляду питань найменування або перейменування об’єкти топоніміки

 

3.1. Громадське обговорення під час розгляду питань про найменування або перейменування об’єктів топоніміки на території Новооржицької селищної територіальної громади (далі – громадське обговорення) проводиться з метою залучення мешканців Новооржицької селищної територіальної громади до розгляду поданих пропозицій та отримання нових пропозицій від представників громадськості з питання найменування або перейменування об’єктів топоніміки.

3.2. Рішення про проведення громадського обговорення приймається його організатором з урахуванням вимог, установлених Законом України «Про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій», Порядком проведення громадського обговорення під час розгляду питань про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності, які за ними закріплені, об’єктам права власності, які належать фізичним особам, імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 жовтня 2012 р. № 989, і повинно містити питання, що виноситься на громадське обговорення, строк його проведення, перелік заходів, які планується здійснити у рамках такого обговорення, та відповідальних осіб.

3.3. На громадське обговорення подаються всі звернення, що надійшли до Новооржицької селищної ради, та відповідають вимогам цього Положення.

3.4. Організатор громадського обговорення самостійно визначає форми його проведення (конференція, форум, громадські слухання, засідання за круглим столом, збори, зустрічі, теле- або радіодебати, Інтернет-конференція,голосування) виходячи з необхідності залучення якомога більшої кількості зацікавлених учасників та власних організаційних можливостей.

3.5. Пропозиції (зауваження) учасників громадського обговорення подаються у письмовій формі, надсилаються електронною поштою із зазначенням прізвища, імені, по батькові та адреси особи, яка їх подає, найменування та місцезнаходження для юридичних осіб, та за допомогою Єдиної платформи місцевої електронної демократії у строк, передбачений в інформаційному повідомленні про проведення громадського обговорення.

3.6. Пропозиції (зауваження) реєструються організатором громадського обговорення.

 

4. Комісія з найменування та перейменування вулиць, провулків, площ, парків, скверів та інших об’єктів, розташованих на території Новооржицької селищної територіальної громади

 

4.1. Комісія з найменування та перейменування назв вулиць, провулків, площ, парків, скверів та інших об’єктів, розташованих на території Новооржицької селищної територіальної громади (далі – Комісія) утворюється з метою глибокого фахового вивчення і підготовки до розгляду на засіданні Новооржицької селищної ради питань з найменування та перейменування об'єктів топоніміки.

4.2. Комісія створюється розпорядженням Новооржицького селищного голови.

4.3. Голова комісії керує роботою комісії та головує на її засіданнях.

4.4. Голова, секретар і члени комісії працюють на громадських засадах.

4.5. До складу Комісії можуть входити: громадські діячі, представники відповідних депутатських комісій та виконавчих органів селищної ради.

4.6. Голова Комісії керує роботою Комісії та головує на її засіданнях.

4.7. Робота Комісії проводиться гласно.

4.8. Організаційне забезпечення роботи Комісії здійснює секретаріат Новооржицької селищної ради.

4.9. Засідання Комісії проводиться не пізніше 30 робочих днів з моменту проведення громадського обговорення.

4.10. У засіданнях Комісії за запрошенням можуть брати участь представники засобів масової інформації та громадськості територіальної громади; голови відповідних постійних депутатських комісій, а також інші депутати селищної ради з правом дорадчого голосу.

4.11. Комісія у своїй діяльності керується цим Положенням, розпорядженнями Новооржицького селищного голови, рішеннями виконавчого комітету, рішеннями селищної ради та іншими чинними законодавчими та підзаконними нормативно-правовими актами України.

4.12. Засідання Комісії вважаються правочинними за умови присутності більше 1/2 її членів.

4.13. Комісія зобов’язана:

4.13.1. Збирати та узагальнювати всі письмові, електронні та усні пропозиції з питання найменування або перейменування об’єкту топоніміки;

4.13.2. Оцінювати подані пропозиції на предмет відповідності цього Положення;

4.13.3. Оцінювати подані пропозиції на предмет наявності в них варіантів назв, які передбачають присвоєння об’єкту топоніміки імені фізичної особи, ювілейної та святкової дати, назви і дати історичної події;

4.13.4. Підготувати звіт про результати роботи комісії та надати його на розгляд виконавчого комітету не пізніше ніж через 30 робочих дні з моменту проведення громадського обговорення.

4.14. Комісія має право:

4.14.1. Отримувати додаткові документи, які необхідні для повного і всебічного вивчення питання щодо найменування або перейменування об’єкти топоніміки;

4.14.2. Проводити історико-краєзнавчу, наукову та інші види експертиз та досліджень;

4.14.3. З метою попереднього поглибленого вивчення окремих питань Комісія може збиратися позачергово.

4.15. Комісія приймає рішення у вигляді рекомендації, і воно вважається прийнятим, якщо за нього проголосувало не менше 2/3 членів Комісії, що присутні на засіданні. У разі якщо голоси членів комісії розділилися порівну, голос голови комісії є вирішальним. Комісія оформлює рішення у вигляді протоколу.

4.16. Протокол засідання Комісії підписують її голова та секретар, або особи, що тимчасово виконують їх обов’язки.

4.17. Звіт про результати роботи комісії затверджується на засіданні комісії шляхом голосування. Звіт вважається затвердженим, якщо за нього проголосувала більшість від загального складу комісії.

 

5. Узагальнення пропозицій, які надійшли під час розгляду питань найменування або перейменування об’єкту топоніміки на території Новооржицької селищної територіальної громади

 

5.1. Узагальнення всіх поданих усних, письмових, електронних пропозицій з питання найменування або перейменування об’єкту топоніміки, які надійшли до селищної ради під час громадського обговорення та відповідають вимогам цього Положення, здійснює комісія шляхом підготовки звіту про результати роботи комісії.

5.2. Варіанти назв найменування або перейменування об’єкту топоніміки, які надійшли до селищної ради, але не відповідають вимогам цього Положення, вносяться в окремий розділ звіту про результати роботи комісії.

5.3. Звіт про результати роботи комісії виноситься на розгляд виконавчого комітету селищної ради, який готує та вносить на розгляд ради питання щодо найменування/перейменування об’єкту топоніміки з урахуванням усіх пропозицій, які відповідають вимогам цього Порядку.

5.4. На розгляд засідання ради готуються проекти рішень, кількість яких дорівнює всім варіантам найменування/перейменування, які були включені до звіту про результати роботи комісії як такі, що відповідають вимогам цього Положення.

5.5. Найменування та перейменування об’єктів топоніміки на території Новооржицької селищної територіальної громади здійснюється виключно шляхом прийняття рішення Новооржицькою селищною радою.

5.6. Рішення Новооржицької селищної ради про найменування або перейменування об’єктів топоніміки доводяться до відома громадськості через засоби масової інформації та через офіційний вебсайт Новооржицької селищної ради.

5.7. Фінансування заходів, пов’язаних із найменуванням або перейменуванням об’єктів топоніміки проводиться за рахунок коштів бюджету селищної територіальної громади, або інших не заборонених законодавством джерел фінансування.

5.8. Процедура розгляду ініціативи найменування або перейменування об’єкту топоніміки вважається завершеною після винесення на розгляд сесії Новооржицької селищної ради підготовлених виконавчим комітетом відповідно до вимог Положення проєктів рішень незалежно від результатів голосування депутатів селищної ради.

 

6. Повторний розгляд ініціативи найменування або перейменування об’єктів топоніміки на території Новооржицької селищної територіальної громади.

 

6.1. Повторний розгляд ініціативи найменування об’єкту топоніміки на території Новооржицької селищної територіальної громади, щодо якої здійснювався прийом пропозицій та проводилися громадські обговорення, можливий не раніше ніж через 1 місяць з дня проведення громадського обговорення незалежно від результатів розгляду попередньої ініціативи.

 

7. Прикінцеві положення

 

7.1. Зміни та доповнення до Положення про найменування та перейменування вулиць, провулків, площ, парків, скверів та інших об’єктів на території Новооржицької селищної територіальної громади ради вносяться рішенням Новооржицької селищної ради.

 

 

 

Секретар селищної ради                                                                     Алла СКРИПНИК

 

 


« повернутися до всіх документів

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь