Новооржицька громада
Полтавська область, Лубенський район

рішення селищної ради №6 «Про затвердження Програми «Екологічні ініціативи Полтавської області на 2021-2023 рік» Новооржицької  селищної територіальної  громади. »

Кількість переглядів: 41
Скликання: 8 скликання
Сесія: 18( позачергова)сесія восьмого скликання
Тип документу: рішення селищної ради
Дата прийняття: 09.12.2021
Дата оприлюднення: 12.12.2021
Номер документу: 6
Назва документу: Про затвердження Програми «Екологічні ініціативи Полтавської області на 2021-2023 рік» Новооржицької  селищної територіальної  громади. 
Прикріплені файли:

Фото без опису 

НОВООРЖИЦЬКА   СЕЛИЩНА   РАДА

ЛУБЕНСЬКОГО РАЙОНУ ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Вісімнадцята  (позачергова)  сесія  восьмого скликання

Р І Ш Е Н Н Я

 

09 грудень    2021 року                                                                              № 6

 

Про затвердження Програми «Екологічні ініціативи Полтавської області на 2021-2023 рік»

Новооржицької  селищної територіальної 

громади. 

 

           Керуючись пунктом 16 частини 1 статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», з метою підвищення екологічної свідомості та культури поводження з твердити побутовими відходами, а також організації процесу збору, вивозу та утилізації небезпечних побутових відходів, Новооржицька селищна рада:

 

ВИРІШИЛА:

 

          1.Затвердити програму «Екологічні ініціативи Полтавської області на 2021-2023 рік» Новооржицької  селищної територіальної  громади (додається).

 

         2. Контроль за виконанням рішення доручити постійній комісії з питань фінансів, бюджету, планування соціально-економічного розвитку, інвестицій та міжнародного співробітництва.

 

Селищний голова                                            Анатолій ТІТЕНКО

 

 

ЗАТВЕРДЖЕНО

Рішення вісімнадцятої (позачергової) сесії Новооржицької селищної ради  восьмого  скликання

09.12.2021р 2021 № 6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Програма

«Екологічні ініціативи Полтавської області на 2021-2023 рік» Новооржицької  селищної                         територіальної громади

 

ПАСПОРТ ПРОГРАМИ

«Екологічні ініціативи Полтавської області  на 2021-2023 рік »

Новооржицької селищної територіальної громади

 

1

Ініціатор розроблення

програми

Виконавчий комітет Новооржицька селищна  рада

2

Розробник та співрозробники

програми

Виконавчий комітет Новооржицька селищна  рада

3

Відповідальний виконавець програми

Виконавчий комітет Новооржицька селищна  рада

4

Мета, якій відповідає

програма

Якісна система надання освітніх послуг населенню.

Забезпечення комфортних та безпечних умов проживання

населення.

5

Термін реалізації програми

2021 – 2023 роки

6

Етапи виконання програми

Відсутні. Програма не є

Довгостроковою.

7

Бюджети, з яких залучаються кошти на виконання

Місцевий бюджети територіальної громади, інші

джерела фінансування

8

Очікуваний обсяг

фінансування, всього, тис. грн

45,0

9

У тому числі за рахунок:

 

−   державного бюджету

−   обласного бюджету

−   районного, міського,

селищного, сільського бюджету

−   інших джерел фінансування

 

 

0,0

00

45,0

 

 

0,0

 

Загальні положення

 

Програма «Екологічні ініціативи Полтавської області на 2021 – 2023 роки» Новооржицької селищної територіальної громади (далі – Програма) розроблена в контексті вимог загальнодержавної екологічної політики України, затвердженої Законом України «Про Основні засади (стратегію) державної екологічної політики України на період до 2020 року» від 21.12.2010 р. №2818-VI.

Правовою основою Програми є закони України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про відходи», «Про охорону навколишнього середовища», «Про екологічну мережу України», «Про об’єкти підвищеної небезпеки», «Про Загальнодержавну програму поводження з токсичними відходами» та інші нормативно-правові документи державної екологічної політики.

Програма відповідає стратегічним цілям та обраним пріоритетам Стратегії розвитку Полтавської області, зокрема операційним цілям «Забезпечення комфортних та безпечних умов проживання населення» та «Якісна система надання освітніх послуг населенню», реалізація яких сприятиме досягненню стратегічної цілі «Розвиток людських ресурсів та забезпечення високої якості життя населення».

Технічні завдання за цими підпрограмами:«Формування серед  дітей та молоді патріотизму, відповідальності за ощадливе використання

ресурсів та збереження довкілля» наголошують на необхідності підвищення екологічної свідомості громадян та формування свідомого дбайливого

ставлення до природних ресурсів.

Екологічна освіта є важливим компонентом формування екологічної

культури як складової системи національного і громадянського виховання всіх верств населення.

Проблема збору, вивозу та утилізації небезпечних побутових відходів практично є повсюдною, оскільки чистота селищних  та сільських територій Новооржицької селищної громади безпосередньо впливає на якість та безпеку життя громадян.

Особливої уваги потребують небезпечні побутові відходи, такі як, відпрацьовані акумуляторні батареї, люмінесцентні лампи, фармацевтична продукція, які непридатні для переробки і тому потребують організованого збору та передачі на утилізацію та/або знешкодження з дотриманням

спеціальних норм та умов.

Нефахова та несвоєчасна утилізація небезпечних відходів призводить до забруднення навколишнього середовища, поширення захворювань та епідемій, екологічних катастроф.

У Програмі наведені нижче терміни вживаються у такому значенні:

Відходи будь-які речовини, матеріали і предмети, що утворюються у процесі людської діяльності і не мають подальшого використання за місцем утворення чи виявлення та яких їх власник позбувається, має намір або повинен позбутися шляхом утилізації чи видалення.

Тверді побутові відходи (ТПВ) – тверді відходи сфер споживання, які утворюються в процесі життєдіяльності людини у житлових будинках, закладах соціального, культурного побуту, громадських, навчальних, лікувальних, торгівельних та інших закладах.

         Небезпечні відходи − відходи, фізичні, хімічні чи біологічні,

характеристики яких створюють чи можуть створити значну небезпеку для

навколишнього природного середовища та здоров'я людини та які потребують спеціальних методів і засобів поводження з ними.

Поводження з відходами – дії, спрямовані на запобігання утворенню відходів, їх збирання, перевезення, зберігання, оброблення, утилізацію, видалення, знешкодження і захоронення, включно з контролем за цими операціями та наглядом за місцями видалення.

Збирання відходів діяльність, пов’язана з вилученням, накопиченням і розміщенням відходів у спеціально відведених місцях чи об’єктах, включаючи сортування відходів з метою їх подальшої утилізації чи видалення.

Зберігання відходів – тимчасове розміщення відходів у спеціально відведених місцях чи об’єктах (до їх утилізації чи видалення).

Оброблення (перероблення) відходів – здійснення будь-яких технологічних операцій, пов’язаних зі зміною фізичних, хімічних чи біологічних властивостей відходів з метою підготовки їх до екологічно безпечного зберігання, перевезення, утилізації чи видалення.

Утилізація відходів – використання відходів як вторинних матеріалів чи енергетичних ресурсів.

      Роздільне збирання ТПВ – метод збирання, за яким ресурсоцінні

компоненти ТПВ збираються окремо у спеціальні контейнери для подальшого надходження на перероблення чи повторного використання.

        Об’єкти поводження з відходами – місця чи об’єкти, що

використовуються для збирання, зберігання, оброблення, утилізації, видалення, знешкодження та захоронення відходів.

Екологічна свідомість – відтворення людьми екологічних умов життя та відносин між суспільством і природою у формі екологічних теорій, ідей,

уявлень, поглядів, що відображають ставлення до природи.      

          Екологічна освіта – цілеспрямовано організований, планово і

систематично здійснюваний процес засвоєння екологічних знань, умінь і навичок.

Екологічне виховання – форма організації екологічної освіти і виховання; невід’ємна складова навчально-виховної роботи.

 

Визначення проблеми, на розв’язання якої спрямована програма Проблема 1: низький рівень екологічної свідомості громадян

Нинішня екологічна ситуація як в регіоні, так і в країні в цілому характеризується як кризова, що формувалася протягом тривалого періоду

через нехтування об’єктивними законами розвитку і відтворення природно- ресурсного потенціалу.

Низький рівень екологічної свідомості громадян призвів до погіршення стану довкілля, нагромадження великої кількості відходів.

 

Крім того, в Концепції «Нова українська школа» однією з учнівських

ключових компетентностей є екологічна грамотність, тобто «уміння розумно та раціонально користуватися природними ресурсами в рамках сталого розвитку, усвідомлення ролі навколишнього середовища для життя і здоров’я людини».

Для дієвого вирішення екологічних проблем, реалізації національної

стратегії управління відходами, програми поводження з твердими побутовими відходами в громаді   щодо охорони  навколишнього середовища є необхідним формування високого рівня екологічної освіти. Екологічна освіта – системний, комплексний процес  формування екологічної світогляду та екологічної культури.

Саме тому екологічна освіта сьогодні розглядається як один із потужних засобів, що може забезпечити зміну поведінки людей і ставлення громади,

суспільства до навколишнього середовища з руйнівного та споживацького на дбайливе та відновлювальне.

Необхідність підвищення екологічної свідомості громадян також обумовлена тим, що більша частина населення не володіє достатньою та об’єктивною інформацією щодо правил поводження з небезпечними побутовими відходами, дбайливого ставлення до охорони природи, тощо.

Основне завдання сучасної екологічної освіти – її практична спрямованість.

Тому виховання екокультури громадян пропонується в практичній площині через створення можливостей для ініціювання, планування, реалізації та поширення практичного досвіду і обміну кращими громадськими практиками екологічних проектних ініціатив.

Такі заходи сприяють не лише підвищенню обізнаності у сфері екології та ощадливого ставлення до використання природних ресурсів, а й формуванню власного екологічного світогляду. Для Новооржицької територіальної громади стане можливим створення команд ініціативних небайдужих мешканців, які зможуть      згуртувати  людей         навколо      екологічних проблем    і      тісно співпрацюватимуть з органами місцевого самоврядування.

 

Проблема 2: Відсутність системних послуг щодо поводження з небезпечними побутовими відходами та відповідної логістики.

Виробнича та побутова діяльність людей неминуче пов’язана з утворенням відходів. У кожному домі утворюється велика кількість

непотрібних матеріалів і виробів, починаючи зі старих газет, порожніх пляшок, харчових відходів, паперу і закінчуючи зношеним одягом, розбитим посудом і побутовою технікою, яка вийшла з ладу. Традиційно громадяни все це викидають, порушуючи екологічні закони кругообігу речовин у природі.

Через повсюдне використання побутової техніки та оргтехніки, офісних меблів, електронних приладів та вузлів обсяг накопичення непридатних виробів та їх окремих частин (елементів), у т.ч. тих, що містять небезпечні отруйні речовини, постійно збільшується.

 

Загроза їх накопичення посилюється відсутністю спеціальних місць для їх зберігання в якості вторинної сировини для подальшої утилізації.

Сьогодні майже всі територіальні громади, в тому числі Новооржицька громада Полтавської області потребують спеціалізованих послуг зі збору, утилізації та/або знешкодження  небезпечних відходів. Такими є:

Ртутновмісні лампи. Люмінесцентні лампи або лампи денного світла, ртутні лампи типу ДРЛ, газорозрядні, енергозберігаючі, бактерицидні лампи, а також трансформатори для ламп відносяться до відходів 1 класу небезпеки. Їх збір у сміттєвих контейнерах є небезпечним через випаровування парів ртуті в навколишнє середовище.

Електроліт та акумуляторні батареї. Звичайні батарейки − це вже загроза забрудненню природи. Акумуляторні батареї, що опинилися у відкритому середовищі, зі злитим або протікаючим електролітом – це

екологічна катастрофа.

Оргтехніка. Відпрацьована апаратура і комп'ютерна техніка становить величезну загрозу через те, що може містити елементи живлення, радіоактивні електронно-променеві трубки, брухт електронних вузлів та інші деталі.

Зазначений перелік небезпечних відходів не є вичерпним, але всі вони потребують спеціальних методів та засобів поводження.

Очищення навколишнього середовища від небезпечних відходів передбачає їх організований збір, знешкодження та/або утилізацію з

дотриманням спеціальних норм і правил. Така система з вилучення та утилізації небезпечних відходів повинна мати планово-регулярний характер.

Відповідно до пункту 4 Правил надання послуг з вивезення побутових відходів (постанова Кабінету Міністрів України від 10.12.2008 р. № 1070),небезпечні відходи у складі побутових відходів збираються окремо від інших видів побутових відходів. Також повинні відокремлюватися на етапі збирання чи сортування і передаватися споживачами та виконавцями послуг з вивезення побутових відходів спеціалізованим підприємствам, що одержали ліцензії на здійснення операцій у сфері поводження з небезпечними відходами Для забезпечення нормальної життєдіяльності мешканців Новооржицької селищної територіальної громади першочерговим постає завдання організації регулярного збору, вивозу небезпечних побутових відходів для їх подальшої утилізації та/або знешкодження.

Вирішення проблеми пропонується шляхом створення умов для організації збору та вивозу небезпечних побутових відходів ,


« повернутися до всіх документів

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь